PSN fortsatt ikke tilbake

I starten av mai håpet Sony å ha Playstation Network tilbake i løpet av en uke. Nå har det gått over en uke, og Sony beklager nok en gang at de trenger mer tid på å utbedre sikkerheten til nettverket.

Intern testing

Ifølge Sonys egen Playstation-blogg holder firmaet nå på med intern testing av det nye systemet, og de skriver at de ikke kan åpne systemet for spillere før all testingen er ferdig. I bloggen vil ikke Sony oppgi noen dato for når de tror tjenesten kan være tilbake, men Sony er mer spesifikke i et intervju med Bloomberg. Shigenori Yoshida fra Sony sier i intervjuet at planen er å ha alle PSN-tjenester i gang igjen innen 31. mai.

Tidligere har Sony annonsert at alle som har blitt rammet vil få 30 dagers Playstation Plus-medlemsskap som plaster på såret. Nå har de økt gavepakken: alle som har PSN-konto vil i tillegg få velge to spill fra en liste på fem Playstation 3-spill som de får laste ned gratis. De som har vært registrert på PSN via PSP kan velge mellom fire PSP-spill. Hvilke spill man kan velge blant har ikke Sony annonsert ennå.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

9ba1caeb9e9e8aaee648826e68eef6f8b876ef213db346d8f402cd159d34308d

Port-rapport – SnowRunner (Switch 2)

Helt siden jeg så “Smokie and the Bandit” som barn, har jeg hatt en fascinasjon for tungtransport i høy fart....

hl2

Spillåret: 2004

2004 er året hvor Facebook ble lansert (i USA), Shrek 2 og Spider-Man 2 tronet på kinofronten og sist men...

Resident Evil 6_header

Tilbakeblikk: Resident Evil 6

Resident Evil 6 regnes ofte som det svakeste i serien. Hvordan er det for en som likte spillet i 2012...