Stor resultater for Mouse P.I For Hire.
Studioet bak spillet Mouse P.I For Hire bekrefter at spillet har passert én million spillere og feirer nok salget med en deilig ost eller to.
Games Done Quick struper samarbeid med SNK.
Kun timer etter at nyheten ble annonsert om at Games done Quick skulle motta sponsorpenger fra SNK som er eid av Saudi-Arabia, trakk de seg ut av samarbeidet.
Nyheten førte til masse negative kommentarer på grunn av alt som har kommet frem angående Saudi-Arabias brudd på menneskers rettigheter og såkalt «sportsvasking» av penger på statlig nivå.
Pirat-suksess for Ubisoft.
Etter bare et døgn ute har remaken av Assassin’s Creed: Black Flag passert to millioner solgte eksemplarer. Det er gode nyheter.
En annen ting som blir interessant å følge med på fremover er om Ubisoft gjør som Capcom og fortsetter med oppussing av sine eldre titler
ID Software fortsatt optimistiske til tross for et kraftig innhugg i antall ansatte.
Vi rapporterte tidligere om at Xbox kjører en «Xbox Reset» nå for de neste 100 dagene hvor de kommer til å kutte 3200 stillinger. Allerede nå har halvparten måtte gå.
ID Software er et av studioene som har merket dette. De har uttalt seg om dette og fortalt at selv om de har mistet mange ansatte, er de på samme nivå folk som de var da de utviklet Doom (2016) og er fortsatt optimistiske for veien videre.
Switch 2+ RE Engine= Sant ifølge Capcom.
Capcom har tidligere lansert Resident Evil 9, Devil May Cry V pluss Pragmata som kjører utrolig godt på Nintendo Switch, og de har annonsert at de jobber med en Switch 2-versjon av Dragon’s Dogma II.
«All fremgang vi gjørmed RE Engine, selv på Xbox Series X og PlayStation 5 gagner jobben vi gjør med Nintendo Switch 2. All fremgang og ting vi finner ut av etter hvert spill, blir med oss videre slik at vi kan dra nytte av det»
Kilder: TWIV , Mynintendonews,
Vi har hørt et gammelt rykte om en helt fantastisk skatt. Og denne skatten heter Assassin’s Creed Black Flag. Skatten...
April byr på utfordringer for de som leter etter det med Lords of The Fallen, et dykk i nostalgien med...
Denne uken kan vi lese om en Early access-suksess, gamle helter fra 80-tallet gjenoppstår i ny form og nroske spill...