Lords of the Fallen-oppfølger under utvikling hos nytt studio

En av de mest skamløse Dark Souls-klonene, som likevel ikke var så aller verst, får en oppfølger og den polske utvgiveren CI Games annonserte i dag at det blir Defiant Studios fra New York som skal stå for utviklingen.

Lords of the Fallen 2 ble først annonsert for snart fire år siden, men siden den gang har vi ikke hørt mye om hva, hvem eller hvor. Utvikleren av det første spillet, Deck13 gikk videre til å utvikle The Surge, som på sin måte også var en Dark Souls-like og som fikk en mye bedre mottagelse enn hva Lords of the Fallen fikk da det ble lansert, og etter å ha gamblet litt på at andre titler skulle bringe inn gryn, ble CI Games og Lords of the Fallens fremtid straks mer usikker.

Men nå er det altså amerikanske Defiant som har fått oppdraget om å lage et nytt spill i serien. Studioet ble nylig startet av tidligere Avalanche New York sjef David Grijns, og hans tidligere kollega Roland Lesterlin, som noen kanskje kjenner som den ledende utvikleren av Just Cause 3.

Ingen lanseringsdato ble nevnt, men det er bekreftet at spillet kommer til både PC og konsoll.

Picture of Anders Lønning

Anders Lønning

Tobarnsfar fra Haugesund med dagjobb som elektriker/automatiker i oljebransjen. Har skrevet om spill i et tiår nå, og er over gjennomsnittet glad i filmen Dredd fra 2012.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Standard_Edition_textless

Ukens spillnytt

Fable utsatt til 2027 I et innlegg på X skriver Xbox at de har valgt å skyve lanseringen av Fable...

south_of_midnight_banner.jpg.c1s011o.k.article-00-1b-j3.16o5hg

Port-rapport: South of Midnight (Nintendo Switch 2)

South of Midnight på Switch 2 er et spill jeg faktisk synes det er litt vanskelig å fortelle om. Det...

007 - Nightfire_SLES-51258_20260408015600

Tilbakeblikk: James Bond 007: Nightfire

Vi nærmer oss med stormskritt lanseringen av det første nye James Bond spillet på over 14 år. Men før vi...